GŁÓWNE CELE

KONCEPCJI PRACY PRZEDSZKOLA

Priorytetem naszej działalności jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci w zależności od ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Dołożymy wszelkich starań, żeby każde dziecko po ukończeniu edukacji przedszkolnej osiągnęło stan gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Koncepcja pracy naszego przedszkola opiera się na edukacji zdrowotnej, gdyż uważamy, że aktywna postawa wobec własnego zdrowia i przyrody powinna zaczynać się jak najwcześniej – od przedszkola.

Działaniami chcemy objąć całą społeczność przedszkolną, tak dzieci, jak ich środowisko rodzinne.

Pragniemy nawiązać współpracę ze środowiskiem społecznym, aby wymieniać się doświadczeniami z innymi.

MISJA

Nasze Przedszkole promuje zdrowie, ekologię i środowisko lokalne.

Nasze Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo, tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka, wspiera Rodzinę w procesie wychowania i nauczania.

Kształtuje postawy moralne a także proekologiczne.

Pragniemy by dziecko z radością odkrywało piękno przyrody i rozumiało otaczający go świat.

Chcemy rozwijać wrażliwość dziecięcą na piękno przyrody naszego regionu.

Będziemy tworzyć warunki sprzyjające aktywności ruchowej dziecka i propagować zdrowy styl życia.

Stworzymy warunki do rozwijania aktywności twórczej dzieci w różnorodnych formach działalności.

Jesteśmy otwarci na propozycje Rodziców oraz oczekujemy aktywnego włączenia się w realizację naszych propozycji.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Nasze Przedszkole jest placówką otwartą, bezpieczną  i przyjazną zarówno dla dzieci, jak i dla Rodziców.

Wizją naszego Przedszkola jest wspomagać dzieci we wszechstronnym rozwoju ich osobowości.

Dzieci wdrażane są do samodzielności w sferze intelektualnej, fizycznej, społeczno-emocjonalnej  i artystycznej.

Wprowadzamy dziecko w świat wartości uniwersalnych: dobro, piękno, prawda i miłość.

Ściśle współpracujemy z Rodzicami, którzy współdecydują i uczestniczą w działaniach podejmowanych na rzecz Przedszkola.